Найвищі споруди Рівного.

Рівненські будівлі за висотою не можна занести ані до всесвітньовідомої Книги рекордів Гіннеса, ані до вітчизняної Книги рекордів України. До їхніх верхівок навіть не торкаються низькі хмари. Але серед міських об’єктів архітектури є й свої рекордсмени. Кореспондент “Рівненської газети” знайшов їх.

Свято-Покровський собор УПЦ КП — 53,4 метра ( вул. Соборна, 6 )

Це — найвища культова споруда у місті і, до того ж, розміщена на найвищому місці Рівного. В сонячну погоду золотий блиск його куполів видно здалека. Архітектор Віктор Ковальчук склав образ свого дітища із кількох стилів, серед яких переважає так зване українське бароко. Верхній храм має однакову із собором назву, а нижній — Волинських Святих. За словами інженера-будівельника Мар’яна Кузя, висота споруди від “нуля” до верхнього кінчика хреста, що на центральному куполі, складає 53,4 метра. Собор закладено у 1990 році, активні будівельні роботи розпочалися через рік. Нині він знаходиться у стані незавершеного будівництва, оскільки опоряджувальні та деякі будівельні роботи тривають.

Висотний житловий будинок — 41,6 метра ( вул. Київська, 17 )

Як повідомив головний інженер ЖКП “Покровське” Юрій Баранчук, на території, яка обслуговується цим підприємством, знаходиться найперший у Рівному 14-поверховий житловий будинок. Насправді тут на один поверх більше, оскільки верхні квартири мають два рівні. Він зведений у 1981 році, в ньому 156 квартир, а висота його — 41,6 метра.

Димова труба котельні — 75 метрів
( вул. Будівельників, 8 )


Начальник дільниці №1 КП “Теплотранссервіс” Андрій Семенов підтвердив, що найвища димова труба висотою 75 метрів знаходиться на вул. Будівельників, 8. Ця котельня постачає тепло і гарячу воду в оселі мешканців Північного. За словами головного інженера цього ж підприємства Івана Нестерука, на когенераційних установках ТЕЦ, що на вул. Князя Володимира, 71, одночасно виробляється і тепло-, й електроенергія. Димова труба тут заввишки 45 метрів. Як повідомили в будівельному відділі КТП “Комуненергія”, висота решти труб по місту — в межах 30-35 метрів.

Монумент Слави — 48,5 метра (парк Перемоги, навпроти обласної клінічної лікарні)

Серед скульптурно-монументальних об’єктів не лише Рівного, а й області, йому немає рівних за висотою — верхівка щоглоподібного пілона сягає 48,5 м. Цю цифру назвав в.о. начальника управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Валерій Черепуха. Величний комплекс із бронзи і граніту відкрили в День Перемоги 1985 року. Нині тут, у буквальному значенні слова, напівруїна.

Елеватор — 49 метрів ( вул. Біла, 35 )

Як повідомив головний інженер ЗАТ “Рівне-Борошно” Сергій Хіміч, висота елеватора М3*175 з дахом становить 49, а робоча — резервуарів — 43 метри. Першу чергу виробництва здано в експлуатацію у 1981 році, а через рік — другу. Місткість елеватора складає 61,3 тисячі тонн зерна. Промислова споруда використовується для прийому, просушування, сепарації та зберігання зерна пшениці, жита, ячменю, кукурудзи.

“Промінвестбанк” — 31,2 метра ( вул. С.Петлюри, 14а )

Серед будівель, які визначають ділове обличчя Рівного, належать і використовуються одним власником, будинок РФ “Промінвестбанк” є найвищим. За словами начальника господарського відділу цієї фінансової установи Михайла Антоніни, будинок, зданий в експлуатацію 1999 року, у висоту сягає 31,2 метра.

Після нього другим за висотою йде будівля РОФ АППБ “Аваль”, що на іншому кінці “банківської” вулиці С.Петлюри. Керуючий справами цього банку Іван Олексюк повідомив, що висота будинку, який здали в експлуатацію в листопаді 2002 року, близько 25 метрів.


Що у перспективі ?

Через два роки в обласному центрі має постати перший з трьох 17-поверхових житлових будинків, висота якого становитиме 54 метри. Фундаментні роботи на розі вулиць Соборна-Млинівська, поблизу “луцького” кільця, розпочалися в середині серпня. Замовник будівництва — управління капітального будівництва Рівненської міської ради, генеральний підрядник робіт — ТОВ “Рівнеінвестбуд”. Директор ТОВ “Рівнеінвестбуд” Ігор Мічуда під час відкриття будівництва зауважив, що “висотка” зводитиметься за кошти інвесторів, вона матиме 120 квартир, а внизу — дворівневий гараж.

Валерій ГАРМАТЮК
"Рівненька газета", N 393 від 05.10.2006 р.
Ілюстрації з геазетного матеріалу та "Віртуальне місто Рівне" (с) www.rivne.org


 Важливе застереження

Власники Iнтернет проект "Вiртуальне мiсто Рiвне" можуть не подiляти думок, що викладенi авторами статей у даному роздiлi.

<< Повернутись