Знак роду Лимич.

Згідно з розпорядженням міського голови Віктора Чайки “Знак роду Лимич” встановлений поблизу гідропарку. Пам’ятний знак складається з трикутної триметрової стели зі стилізованим зображенням вгорі Всевидючого ока та трикутного п’єдесталу, на який піднято каміння за біблійним змістом: “На все свій час: час розкидати каміння і час каміння громадити”. На зворотному боці стели – родовий герб. Дивовижна бетонна споруда зависла над землею і символізує одночасно і Божу волю, і силу духу предковічного єднання.

Знак роду Лимич   Знак роду Лимич
Знак роду Лимич встановлено поруч з Рiвненською українською гiмназiєю по вул. 24 серпня, 2
(2000 рiк)

Сьогодні Лимичі – в 17 областях України. Більшість з них проживає у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Миколаївській, Одеській, Донецькій, Кіровоградській областях і Криму. Рідні люди , розкидані в просторі і часі, зібралися докупи у Рівному через три століття…

У Рівному, вперше в Україні, створено родинну громадську організацію – Фонд роду Лимич. Велике родинне віче та установчі збори відбулися на початку жовтня 2000 року. Діяльність організації відповідає духу української національної ідеї, яка усвідомлена як цінність усіх малих сімей, згуртованих в рід – носія давніх звичаїв і національних традицій. Від малої сім’ї – до великого роду, від роду – до нації!

Консолідуючі заходи цієї неординарної організації вже отримали високу суспільну оцінку та державну підтримку. Давній селянський рід Лимичів був представлений на ІІІ Всесвітньому форумі українців у Києві, демонструються документальні телефільми: “Фонд роду Лимич – шлях до об’єднання нації”, “Дух предковічного єднання”, пишеться книга.

Свого часу за сприяння МВС України отримано відомості за всіх громадян на прізвище Лимич. Аналіз офіційних документів показав, що вони мають або Львівське походження – село Лікоть, або Вінницьке – село Гарячківка. За архівними джерелами встановлено, що всі Лимичі – близькі, далекі і дуже далекі, але кровні родичі. Загалом усіх – біля двох тисяч чоловік, і родинна організація забезпечує їх зв’язок, сприяє вивченню свого розгалуженого родоводу і багатовікової історії, впроваджує родову символіку.

Представники великої родини Лимич з усієї України у Рівному під час історичної зустрічі здійснили акт самопожертви – безкоштовну здачу донорської крові – заради майбутнього! Це було одночасно і таїнством кровного єднання роду!

Отже, після переселення його частини з Карпат на родючі землі Поділля, звільненого від турецького поневолення, родинний зв’язок було втрачено, і обидві гілки роду розвивалися окремо майже три століття. І тільки за Божою волею на межі тисячоліть було призначено Андрію Лимичу з Рівного знайти та відновити давній рід.

Неймовірно, але, якщо на мапі України з’єднати суцільною лінією карпатське село Лікоть, наше місто і подільське село Гарячківка, – виходить прямокутний рівнобедрений трикутник з вершиною – Рівне! Цей символічний трикутник покладено в основу архітектурної форми третього родинного пам’ятного знака. Перший “Корінь роду Лимич” – на Львівщині, другий “Доля роду Лимич” – на Вінниччині, обидва на рівній географічній відстані від Рівного. Третій “Знак роду Лимич” відкрито та освячено на День міста у 2003 році.

  

На реалізацію проекту Лимичі здавали гроші, хто скільки зміг, але всі! Проте вагому спонсорську допомогу надали Ліга українських меценатів ( директор Михайло Слабошпицький ), львівська кондитерська фірма “Світоч” ( президент Андрій Тавпаш ), вінницька фірма “Кряж” ( директор Іван Мовчан ), рівненські фірми: “Автобан” ( директор Валерій Задорожний ), “Екорембуд” ( директор Володимир Вознюк ), “Волиньцемент” ( директор Сергій Царук ), “Ватерпас” ( директор Віталій Скомаровський ).

Відчутна й державна підтримка – автором проекту рівненського пам’ятного знака є заступник начальника управління містобудування й архітектури Леонід Закревський, консультативну допомогу надали відомі науковці Гурій Бухало, Йосип Пацула, Євген Годований, інспектор духовної семінарії священик о. Анатолій Матяшок, дизайнер Сергій Лось.

Переважна більшість людей щиро сприймає цю родинну справу як приклад зміцнення українських родин, розвиток національної та державної свідомості на грунті родової єдності. Ця патріотична діяльність розпочата з ініціативи рівнянина, відомого у краї лікаря, Андрія Лимича, дослідника та глави роду, котрого нагороджено урядовою відзнакою.

Анна ВОЙНАРОВИЧ,
газета «Сім днів”, № 31(500) від 01.08.2003 р.
Ілюстрації "Віртуальне місто Рівне" (с) www.rivne.org

 Важливе застереження

Власники Iнтернет проект "Вiртуальне мiсто Рiвне" можуть не подiляти думок, що викладенi авторами статей у даному роздiлi.

<< Повернутись